Берое ликува! "Звездите" на ЦСКА 1948 продължават да изпускат решаващи дузпи

Берое спечели с 1:0 домакинството си на ЦСКА 1948 от 27-ия кръг на efbet Лига. Абубакар Тунгара реализира единственото попадение в 31-ата минута.

Двата отбора попаднаха в първата четворка след края на редовния сезон и се борят за седмото място, даващо право на участие в бараж за Лигата на конференциите.

Трите точки изравниха заралии с Локомотив (Пловдив) на върха, докато червените са на пет точки зад двата отбора.

23 Берое - ЦСКА 1948

Срещата можеше да се развие и по друг начин, ако Галин Иванов бе реализирал отсъдената дузпа в 11-ата минута. Червените направиха пропуск в решаващ момент от бялата точка във втори пореден двубой, след като в предишния кръг срещу Арда (0:0) в положението на Иванов попадна друга от звездите на тима - Ивайло Чочев.

Първият точен удар дойде в 3-ата минута, когато Юсеин стреля отдалеч, а Наумов без проблем улови. В 11-та минута Александров изведе Колев зад отбраната на домакините, Ганев излезе да го пресрещне и фаулира тарана на червените на линията на пеналта. Реферът Георги Гинчев правилно отъсди дузпа, която Галин Иванов пропусна. Крилото на гостите шутира слабо по земя в средата на вратата и Ганев спаси.

В 18-ата минута гостите имаха нова възможност за гол, когато Колев засече с глава центриране от фаул, но стреля над напречната греда.

И когато "червените" владееха инициативата, Берое ги изненада с гол при първото си сериозно положение. Серкан Юсеин овладя хвърляне от тъч и центрира към непокрития Тунгара, който вкара след фронтален изстрел с глава от пет метра.

В 38-ата минута Берое като по чудо не удвои аванса си. Мечев намери Фуртадо на задната греда, последва шут от 6-7 метра, но Наумов изби.

Осем минути след почивката резервата Тошев овладя дълъг пас и центрира по земя към непокрития Колев, но Ганев улови плонжирайки топката и по този начин предотврати сигурен гол.

Берое изпусна много чисто положение в 67-ата минута, когато Генов се озова непокрит на границата на малкия пеналт след центриране от корнер и разбъркване, но стреля над гредата. В ответната атака и Марин се озова на добра позиция, но топката му бе избита в корнер.

Само 120 секунди по-късно Тунгара отне топката в центъра на терена и подаде към Тунгара. Нападателят преодоля Даскалов и отправи опасен удар по земя, който Наумов изби. Вратарят на червените се намеси подобаващо и малко по-късно след мощен шут на Фал.

В 71-ата минута Наумов спаси пореден удар, този път на Мечев, който остана непокрит на двайсетина метра фронтално срещу вратата, тъй като вътрешните халфове на гостите в лицето на Чочев и Мартинов отново закъсняха да се позиционират правилно.

До края на мача футболистите на Николай Киров пробваха финален натиск и спечелиха няколко нарушения в половината на Берое, но не успяха да се възползват от тях и заралии заслужено ликуваха накрая.

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 1:0

1:0 Абубакар Тунгара 31

БЕРОЕ: 33. Ганев, 5. Юсеф, 7. Генов, 8. Тунгара, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков, 16. Мечев, 20. Фуртадо, 43. Перейра, 99. Камара

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Ал. Александров, 87. Петров, 22. Даскалов, 24. Марин, 37. Мартинов, 18. Чочев, 10. Русев, 8. Климентов, 33. Иванов, 9. Колев

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!